Hodnocení: 20 %

Mikulášovy patálie na prázdninách

Francie / 2014 / 95 min / 20%

V roce 2014 jsme se dočkali nepříliš vyvedeného pokračování Mikulášových patálií, i když dějově jim předchází. Tentokrát Mikuláš vyráží na prázdniny k moři, kde potkává spoustu nových kamarádů… Dojde k malému nedorozumění a Mikuláš si myslí, že ho rodiče chtějí oženit s dcerou tatínkova kamaráda. A tak Mikuláš a jeho kamarádi začnou pracovat na tom, aby jeho potenciální nevěsta i s rodinou, co nejdříve opustila místo jejich společné dovolené. Prohození trubky vodovodní s odpadní je jen začátek…

Proč dopadlo druhé pokračování tak špatně? Ve filmu, který je určen dětskému divákovi, totiž hlavní role obsadili dospělí! O Mikuláše a jeho kumpány skoro vůbec nejde. Přitom film pokaždé krásně ožije, když na plátně sledujeme dětské kulišárny. Ale vždycky je to jen na chvíli, jelikož se zase začne řešit potenciální nevěra Mikulášovy maminky či tatínka! Humor zcela vymizel!

Bude to znít troufale, ale Mikulášovy patálie z roku 2009 lze považovat za jeden z nejnádhernějších filmů pro děti, který byl kdy natočen! A půjdu ještě dál. Na knihách o Mikulášovi jsem vyrostl, ale filmovou podobu z roku 2009 považuju za ještě lepší! V tomto světle se Mikulášovy patálie na prázdninách jeví, jako by filmaři také vyměnili trubky a chrstli na nás hnusný odpad!