Hodnocení: 35 %

Medvídci Boonie: Cesta do pravěku

Čína / 2019 / 90 min / 35%

Aby hned na začátku nedošlo k omylu. Vick je dospělý muž, který má dva bratry, Brumlu a Brůču, oba jsou medvědi. Díky záhadným kouzelným motýlům se dostanou do pravěku. Po krku jim jde kdejaké zvíře. Během jednoho úprku jsou rozděleni. Brůča potkává malé vlčátko Feifei, které se chce stát statečným bojovníkem. Brumla a Vick mají zase starostí nad hlavu s kmenem domorodců. Podaří se jim setkat a vrátit se domů?

Je to jako byste vzali Dobu ledovou (Manny, Diego) a Croodsovi (Iška, babi), přidali divoké prase, které jsem tedy nikde neviděl, a hodili do mixéru. Výsledek ozdobili nesympatickými hlavními hrdiny, kteří svým zjevem i jednáním připomínají záporáky. Fandit se jim rozhodně nedá, aspoň ze začátku. Tuto šlichtu ovšem od vylití do kanálu zachraňují vedlejší postavy a sem tam nějaký dobrý gag. Například roztomilí malinkatí medvídci panda, co by si jen hráli, nebo Vlčátko Feifei, které je ťuťuňuňu. Pobaví sebelikvidace tlupy pračlověků kvůli malinké housence nebo kytička pro náčelnici. Dozvíte se také, jak se na pravěkých kresbách v jeskyni objevili lidé na skejtech a kolech, jak se naučili pravěcí lidé vařit či si stavět tobogány.

Myslím si, že stačí vidět trailer, kde je vše podstatné. Pokud potřebujete zabít čas a nemáte nic kloudného po ruce, Cesta do pravěku může posloužit jako záplata.