Hodnocení: 50 %

Mary Poppins se vrací

USA / 2018 / 130 min / 50 %

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně. Setkáváme se zde se starými známými z původního filmu, sourozenci Michalem a Janou coby dospělými. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi. Nežije se jim zrovna nejlíp, hrozí jim ztráta domova. Ale naštěstí se opět objeví tajemná chůva Mary Poppins. Za pomoci veselého lampáře Jacka a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí.

Jde o muzikál, takže písněmi je film natažený přes dvě hodiny. Což je ovšem pro děti smrtící. Vede mě to k myšlence, že film je vlastně určen pro dospělé, aby nezapomněli na své dětství.

Děti se dostávají do kresleného světa ve váze, do podvodního světa ve vaně… máme se dojímat, jaké je to krásné… Ale v podstatě jde o záchranu domu a poražení zlého bankéře. Takže o triviální zápletku.

Když se objeví nějaký problém, Mary udělá čáry máry fuk a je po problému nebo přijde se skvělým nápadem. Děti padají do bezedného černočerného podzemí, nezabijí se, ale probudí v postýlkách. Chvályhodné je, že když něco děti provedou, musí to napravit a musí taky přiložit ruku k dílu. Říkám to nerad, ale z Mary jsem byl hodně zklamaný.