Hodnocení: 20 %

Malý pán

Česko / Slovensko / 2015 / 83 min / 20%

Malý pán si žije spokojeně ve svém domečku v Duté hoře. Jeho poklidný život skončí ve chvíli, kdy se mu zdá sen o tajemném domě, ve kterém najde, co mu schází. Rozhodne se přijít té záhadě na kloub. Vydá se za Prázdnou hlavou, aby mu poradila, kde ten záhadný dům najde.

Malý pán je takové malé obludárium. Obludní lidé, obludná zvířata, obludné obludy. Že jdou loutkám vidět drátky a šňůrky je jen malá kosmetická nedokonalost. Co mně vadilo, byl monotónně se opakující děj, kdy například Malý pán potřebuje sehnat knihu, jak se vypořádat s Tísní. Kniha je ale napsaná mihotavým písmem. Proto potřebuje speciální brýle. Ty se rozbijí, proto potřebuje sehnat drobné kutily. Ti mu je opraví, ale brýle je potřeba naplnit pronikavou šťávou a tak jde k Modralovi atd. A vy si začínáte říkat, kdy ten řetěz konečně skončí? Na závěr se dočkáme triviální mravoučné pointy, kterou tušíte už po první třetině filmu. Humor je tu spíše trapný než ulítlý. Nejsem si jist, jestli upálení zaživa, zastřelení, utopení, propíchnutí Malého pána, o což se snaží postava Zmetka, je to pravé. Rozhodně si nevezmu na triko, abych někomu film doporučil s tím, že je super. Obzvláště malým dětem nedoporučuji!

Filmu ovšem nelze upřít to, jak si podmaní divákovu fantazii. Proto také věřím, že podobně jako třeba Krysáci a Kuky si najde nebo už našel své obdivovatele.