Hodnocení: 60 %

Letadla 2: Hasiči a záchranáři

USA / 2014 / 83 min / 60%

Vzhledem k tomu, že předchozí Letadla (2013) nasadila laťku kvality velmi, opravdu velmi nízko – šlo jen o pouhopouhou a bezduchou kopii Aut (2006), lze pokračování Letadel považovat za lepší než díl první! Je to k nevíře, ale je to tak!

V prvním díle šlo jen a jen o to být první, vyhrát. Tvůrce jsem právem prohlásil hloupými osly! Ale tady jde o záchranu životů. Hlavní hrdina, práškovací letadlo Prášek, se totiž zachová čestně. Vnitřně ví, co je správné. Je ochoten nést následky nehody, kterou k vůli své nerozvážnosti zapříčinil. Stává se hasičem, aby napravil, co spáchal. To je pravá podstata příběhu, který je upoutávkami spíše prezentován tak, že Prášek má poškozený motor, a proto se dá k hasičům…

Tatínci se svými šestiletými syny mohou zažít v kině příjemný a neopakovatelný zážitek. Nicméně si nedokážu dost dobře představit, že tento film se zcela upřímně bude líbit maminkám a dcerám těchto tatínků. Letadla jsou bohužel úzce specifickou klučičí záležitostí, než aby se líbily širokému spektru diváctva. Svět Letadel je až příliš umělý. Kromě letadel a aut zde není nikoho jiného! PS: Zvukový obal filmu mě ovšem nadchl (AC/DC a oblet kamery při proslovu Větrníka!). Velmi kreativní!