Hodnocení: 35 %

LEGO® Ninjago® film

USA, Dánsko / 2017 / 101 min / 35%

Ano, tento film je z Lego kostiček (animovaných) a hlavními hrdiny jsou nindžové. LEGO® Ninjago® je z těch tří, které jsme v našich kinech viděli, tím nejslabším. Doufám, že se nedočkáme LEGO Spidermana, LEGO Doby ledové, LEGO Pata a Mata…

Hlavním hrdinou je mladý Lloyd, známý také jako Zelený Nindža, společně se svými přáteli nindži, bojuje o své město Ninjago s proradným padouchem Garmadonem. Pod vedením učitele kung fu Mistra Wu se snaží porazit zlého Garmadona, který je shodou okolností také Lloydovým otcem. Jde celkem o vtipný nápad, jelikož to všichni ve městě ví a Lloyda se bojí, nicméně tajemného Zeleného Nindžu milují. Film ale pak sází jedno klišé za druhým, kdy společnými silami bojuje hrstka hrdinů proti společnému nepříteli. Film z Lego kostiček nemůže člověk brát vážně, proto všechna ta osudová rozhodnutí a vážně myšlené otázky života a smrti nějak do tohoto nepasují. LEGO® Ninjago měl zůstat seriálem.

Úvodní a závěrečná scéna Jackieho Chana s malým chlapcem je slabá jako… jako tento film. Hlavně, že má v názvu samé R v kroužku, aby nedošlo ke kopírování. Tady je teď hodně smajlíků.