Hodnocení: 65 %

LEGO® Batman film

USA, Dánsko / 2017 / 104 min / 65%

Scénář k filmu LEGO® Batman film patří mezi ty lepší. Bohužel je celý film z Lego kostiček, což mu hodně ubírá na atraktivitě a překvapení, jelikož Lego film jsme už prostě viděli (v roce 2014). Hitparádu hlášek a fórů by asi za rok 2017 vyhrál Lego Batman. Bohužel je jich zde tolik, že mnohé z nich zaniknou. Už jenom úvod: „A nervní hudba, ze které je každý rodič nervózní. A loga, hodně dlouhý a dramatický loga. Nevím, co znamená Ratpac, ale to logo je dost mačo.“ Občas překvapí i životními moudry: „Kde je bezpečnostní pás? Není. Život nemá bezpečnostní pásy.“ Nebo scéna s mikrovlnkou je odzbrojující!

Troufnu říct, že tento film asi nebude bavit dědečky, babičky, maminky a sestřičky. Čest výjimkám samozřejmě. Kdo tedy zbývá? Tatínci a bratříčci. Je to prostě klučičí film a to ještě pro milovníky komiksů. Má tedy značně ohraničenou cílovou skupinu a hodnocení filmu se jednoznačně odvíjí od toho, jste li žena nebo muž, kolik je vám let, kolik máte odkoukáno, jaký druh filmů se vám líbí… Přiznávám, že první LEGO® příběh z roku 2014 se mi vůbec nelíbil. Ale dvojka je jiné kafe! A jelikož jsem (bez přehánění) viděl tisíce filmů a jsem tatínek odkojený komiksy, tak jsem se u Batmana celkem slušně bavil. Nicméně jsem se nenechal unést osobními sympatiemi a fukl ho zcela objektivně do lepšího průměru, kam patří.

PS: Tento film je o Batmanovi, který omylem adoptuje malého kluka a pak je tam taky Joker, který nemá za lubem nic pěkného.