Hodnocení: 1 %

Ledová sezóna: Ztracený poklad

USA, Indie, Jižní Korea, Čína / 2019 / 91 min / 1%

Lední medvěd Norm se stal králem Arktidy. Právě zde se nešťastnou náhodou ocitne tajuplná zelená soška. Norm se tento vzácný artefakt rozhodne vrátit na místo, odkud byl ukraden.

Animák začíná tak, že lední medvědi po sobě hází živými lumíky místo sněhových koulí. Tvůrcům asi přeskočilo, říkám si. Dědeček medvěd se žení a bere si nějakou mladou hezkou medvědici, která celou dobu neřekne jediné slovo, možná je němá, nevím. Norm a jeden člověk přežijí bez problémů pád z vysokého útesu. Norm má mobil a jeho děti mu vysvětlují, co je to „appka“. Nainstalují mu jednu, která umí lokalizovat UFO. V té chvíli mám vyvalené oči jako pingpongové míčky. Pochopitelně to není vše. Lumíci velikosti morčat jsou schopni rozpohybovat člun rychleji než nejrychlejší dopravní prostředky na zeměkouli, utržený knipl v helikoptéře je jako zázrakem zpátky na svém místě, na scéně se objeví super dýdžej, ozve se strašná nehudba a všichni na ni vesele tancují, přidejte prdění a blinkání… Ale co se divím, sleduji přece Ledovou sezónu, která byla hrůzná už od svého vzniku, natožpak její třetí pokračování.

Ve filmu zní hlášky typu „Mysli na čínský lid.“, „Artefakt se musí dostat do Pekingu.“ Vedlejší postavy se jmenují pan Fong a Chen. Nesmí chybět jin a jang. A je vám jasné, kam výrobci filmu, jinak je bohužel nazvat nemohu, svůj výtvor chtějí prodat. A pokud utrží nějakou tu korunu v ČR, zlobit se určitě nebudou.