Hodnocení: 50 %

Lassie se vrací

Německo / 2020 / 97 min / 50%

Hrdinou filmu je dvanáctiletý chlapec Flo a pochopitelně jeho dlouhosrstá kolie Lassie. Bohužel se Floova rodina musí přestěhovat do malého bytu, kde nejsou psi vítáni. Lassie se ujme hodný hrabě, který ji vezme na své panství k Severnímu moři, odkud mu ale uteče. Při zpáteční cestě ji čeká plno překážek, nebezpečí a dobrodružství. A to i Floa, který jí běží naproti.

Nové filmové zpracování legendárního příběhu se natáčelo také z části u nás, na Šumavě a jihu Čech. Ve scénách ze školy si zahrály i děti z Vlachova Březí. Krásné a malebné krajiny si užijeme dostatečně, drony nad ní krouží ostošest. Škoda jen, že příběh už tak poutavý není. Nabízí tolik klišoidní téma ztraceného psa a jeho hledání cesty domů. Samozřejmě se na plátně odehraje plno náhod, aby se film nějak posouval až k dramatickému finále. Další slabinou jsou opět dětští hrdinové, kteří tedy byli protivní až na půdu.

Hudba a písničky jsou prima. Překvapilo mě odhalení záporáka už v první třetině (i když ještě neřekl své poslední slovo). Lassie se vrací je přesně film na sobotní dopoledne, jako kulisa při vaření oběda, to budete spokojeni. Pokud si jej ale pustíte v neděli odpoledne a bude mít vaši plnou pozornost, už tak nadšení nebudete.