Hodnocení: 1 %

Kyky Ryky a pár vajec

Mexiko / 2015 / 98 min / 1%

Hlavními hrdiny tohoto mexického animovaného filmu jsou kohouti, slepice, vajíčka a němá slanina! Plachý a nemotorný kohoutek Ryky se musí postavit zlému rančerovi, který chce zničit jeho farmu.

Kromě jiného jsou nám v tomto příběhu naservírovány namátkou: rapující kačeny, kohout na motorce, stařenka na motorce, sexy otylé ženy v ringu a další úkazy. Již první minuta filmu napoví, že byste měli vzít děti do náruče a utíkat před touto pohromou z kinosálu co nejrychleji pryč!

Pokud ovšem zůstanete, dozvíte se, že když chcete v životě něco dokázat, musíte se umět prát. Všechny rozhodující momenty filmu se totiž řeší fyzicky, pěstmi. Z absolutního neduživého outsidera kohoutka, se stává během pár dní pod vedením několika mentorů mrštný, odvážný a silný zápasník, který se také naučí létat lépe než sokol. V ringu to pak nandá nepřemožitelnému bijci, shrábne peníze a je vyhráno!

Sečteno a podtrženo. Nevím, jaké jiné filmy pro děti vznikají v Mexiku, ale pokud se u nich promítal náš Kozí příběh, tak je to fifty-fifty. Ó, ne! Že by současná česká animovaná tvorba byla na stejné úrovni?

PS: Na ČSFD má film momentálně 64%. Hodnocení filmů je vážně značně relativní!