Hodnocení: 50 %

Králíček Petr bere do zaječích

USA, Austrálie / 2021 / 94 min / 50%

Už od prvního záběru až po ten poslední se film doslova ráchá v infantilitě, patetismu, je nevtipný, záběry a prostředí jsou vypulírované jako make-up hlavní hrdinky. Trojrozměrná animace je ovšem stokrát lepší než ta dvojrozměrná u Toma a Jerryho! Pád do betonu i scéna s tříděným odpadem jsou prima. Jedna králičice si změní jméno na Toaleta. Škoda, že takových tam není víc. Nemyslím Toalet, ale humorů. Vlastně je jich tam víc, ale postrádají vtip a lehkost a nápaditost.

Premisa filmu je v tom, že zlý nakladatel chce vytěžit popularitu knihy o Zajíčkovi Petrovi zmodernizováním, zakčněním a podbízením. Celou dobu jsem měl ovšem pocit, že to je i cíl tvůrců tohoto filmu. Podbízet se, být za každou cenu akční, zmodernizovat. Film se mermomocí snaží spojit dva odlišné příběhy, spisovatelčin o expandování její knihy do celého světa, a ten o králičí největší loupeži. To se nemohli páni scénáristé nějak dohodnout?

Usmiřování skrze tklivé proslovy asi děti také moc neuspokojí. Pozor! Záporák je tmavé pleti! V dnešní době celkem odvážné rozhodnutí a naprosto nevídané! Akční sekvence se asi dětem budou líbit, ale upřímně, postrádají naprostou logiku a realističnost. Verdikt: Bez Králíčka Petra 2 bychom se obešli, upřímně, není o co stát. (KINO)