Hodnocení: 45 %

Kočka a pes: Šílené dobrodružství

Francie / 2024 / 87 min / 45%

U filmu Kočka a pes jsem zvolil přístup, který uplatňuji málokdy. Zhola nic jsem si o filmu nepřečetl, nepodíval na jedinou upoutávku či fotku. Na film jsem se vrhl stylem ukaž se, co v tobě je! Nejdřív jsem tipoval, že jde o německou komedii. Pak to díky New Yorku jasně vypadalo na Amíky. Světe div se, Kočka a pes jsou film francouzský.

Influencerka a zloděj hledají slavnou kočku a psa, co sežral ukradený drahocenný rubín. Neúnavně je pronásleduje psychopatický policista. Takto by šlo shrnout děj.

Roztomilé jsou boty ve tvaru koček, které při chůzi mňoukají. Pobaví portrét padoucha do tří sekund. K smíchu je i ultradrsný policista, skrývající v sobě snad všechny vtipy s Chuckem Norrisem. V kleci letící kočka a pes za doprovodu francouzského šansonu mě vážně odbourali.

Protiváhu celkem milým vtipům pak dělá pejsek čůrající, jeptiška na toitoice, dotazy studentek na téma slepota a WC, neustálé čuchání k zadku, jméno pejska Serser, atd. Prostě humor žáků druhé třídy.

Pejsek a kočička jsou ve filmu kompletně digitální, což je vidět na první pohled, nicméně malým dětem, kterým je tento kid-adventure a priori určen, tento nedostatek jistě unikne.

Závěr vypadá jako klasický „spletitý“ akčňák pro dospělé, plný náhod, aby to prostě dopadlo tak, jak má a očekává se. Za mě taková jednohubka, kterou děti přežijí a dospělí asi taky. Ale žádná sláva.