Hodnocení: 10 %

Khumba

Jihoafrická republika / 2013 / 85 min / 10%

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Pak nastalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Khumba se proto vydává na nebezpečné dobrodružství, aby získal chybějící proužky a našel pro své stádo vodu.

Nový film z Jihoafrické republiky kromě cizokrajných zvířat, africké scenérie a hudby, nenabízí bohužel nic, co by stálo za řeč. Sledujeme infantilní nebo zcela nepochopitelné jednání zvířat. O humoru nemůže být ani řeč. Autoři si myslí, že stačí, když budou zvířata do něčeho narážet a padat, že to stačí.

U tohoto filmu si dovolím prozradit pointu (když tak dál nečtěte). Celé je to o tom, že zlý leopard projde celou poušť, aby našel Khumbu. A Khumba vyráží do světa, aby našel obydlí zlého leoparda. A když na konci filmu začne pršet a všichni skandují „Khumbo dokázals to!“ tak si říkáte, cože? Khumba způsobil, že prší? A takových scén, ze kterých vám zůstane rozum stát, je plný film. Jde o propadák.