Hodnocení: 70 %

Ježek Sonic

USA, Japonsko / 2020 / 100 min / 70%

Ježek Sonic je celkem známá postava videoher, komiksů a seriálů. První hra byla vydána roku 1991 na objednávku japonské firmy Sega. Sonicovou významnou vlastností je, že dokáže vyvinout rychlost vyšší než rychlost zvuku. Vzhledem k obrovskému úspěchu například Raubíře Ralfa se nemůžeme divit, že Sonic uzřel světlo světa i na filmovém plátně. Sonic je animovaný a herci živí.

Ježek Sonic žije v malém městě Greenhills a kvůli jeho superrychlosti o něm nikdo neví. Je celkem pravděpodobné, že kdyby se prozradil, stal by se z něj králík. Pokusný. Jednou večer na něho dolehne smutek, že je sám, a rozhodne se to vyběhat. Velmi rychle vyběhat. Ještě rychleji. Nejrychleji! To ovšem vyvolá energetickou vlnu, která způsobí kolosální výpadek elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda najme na odhalení tohoto útoku nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu.

Ježka Sonica bych určitě doporučil všem holkám a klukům od první třídy dál. Bude se jim líbit. Má jasně definovaného padoucha a prima roztomilého hrdinu, kterému se nedá než fandit (je tak rychlý, že dokáže hrát ping-pong sám se sebou). Vlastně mu ani pořádně nemám co vytknout, protože v sobě má všechno, co má akční dobrodružný film pro děti mít, včetně humoru a napětí. Líbily se mi třeba dva dorty, které přichystala manželka Toma (šerif, co pomáhá Sonicovi), kdyby v konkurzu uspěl, nebo neuspěl. Takové lidské, milé a zároveň legrační byly všechny scény z domu Tomovy švagrové, kde na chvíli najdou se Sonicem útočiště. A vůbec nejlepší bylo, jak Sonic vyklidnil komplet celou hospodu (a hraje k tomu X Ambassadors)! Tato bitka patří k těm nejlepším akčním scénám roku 2020.