Hodnocení: 50 %

Ježek Sonic 2

USA, Japonsko / 2022 / 122 min / 50 %

Začínáme na konci prvního dílu. Tedy na Houbové planetě, kde skončil Doktor Robotnik. Což je docela slušný odkaz na Trosečníka s Tomem Hanksem. Najdeme zde také odkazy na Star Wars, Krotitele Duchů či Indiana Jonese, které jsou mimochodem bez invence. Asi nikoho nepřekvapí, že se Robotnikovi podaří uniknout. Na srdci mu leží jediná věc: zabít Sonica.

Začátek je příjemně akční, i když Sonic je hrdina trošku příšerný a při jeho záchranných misích nelítají třísky, ale rovnou trámy. Obrazně řečeno. Chtěl jsem napsat, že místy, ale je to většina filmu, vypadá snímek jako animák a ne hraný film. Vytratila se tím taková lidskost, kterou měl první Sonic (2020). Film je jen takovým sledem scének a atrakcí, kterým chybí nápad, kouzlo i vtip. Vtipné mi přišlo snad jen jak Robotnik přijel na sekačce na trávu nebo policista jedoucí na elektrokoloběžce s majákem na hlavě. Od poloviny, tedy od svatby Rachel, připomíná film frašku, je to taková ta destrukce všeho po Americku. V prvním díle byla skvělá bitka v baru, tady se dočkáme bitvy taneční, která je ovšem trapná až na půdu. A pardon, finále s arcismaragdem smrdí kopií Thanosovy rukavice a kamenů nekonečna (stejně jako u Princezny zakleté v čase 2).

Je mi jasné, že děti Sonica milují, takže od sledování pokračování je neodradím, ale druhý díl přece jen mohl dopadnout podstatně líp!