Hodnocení: 50 %

Hlasiťákovi ve filmu

USA / 2021 / 83 min / 50%

Jak název napovídá, i Hlasiťákovi mají za sebou celkem úspěšný seriál čítající pět sérií po asi 26 dílech. V roce 2021 jsme se dočkali plnohodnotného filmu. Jedenáctiletý Lincoln Hlasiťák s rodiči a deseti sestrami zamíří do Skotska, aby zjistili, jestli mají v rodině královskou krev.

Rodiče, kteří mají jednoho chlapce a deset nadaných děvčat, to je slušný základ na pořádnou jízdu, která se bohužel nekonala. Hlášky typu „Základem každého plánu je mít záložní plán“ jsou bezvadné. Například situace, jak odebrat tátovu DNA, dobře ulítlé. I to, jak celou rodinu, především své sestřičky, Lincoln lehce přesvědčí, aby zůstali ve Skotsku, protože doma je čeká jeden byt s jednou koupelnou.

Příběh je protkán až muzikálovými čísly a vystoupení služebné Moraginy bylo bravurní. Film nabízí i řadu ponaučení: Lincoln umí všechno zorganizovat, ale v porovnání se svými úspěšnými sestrami, které sbírají jeden pohár za druhým, se cítí frustrovaně. Vidíme touhu po slávě, jaké je to, když závidíme, jaké je to být sobecký apod. Za to palec nahoru! Palec dolů je za vyvolávání duchů.

Hlasiťákovi ve filmu mají svůj osobitý styl, nabízí poselství, jsou jednoduše, ale pěkně namalovaní. Škoda, že musím konstatovat, že měli rozhodně na víc. (VOD)