Hodnocení: 80 %

Heidi – děvčátko z hor

Německo, Švýcarsko / 2015 / 105 min / 80%

Heidi je osiřelé děvčátko, které neblahé okolnosti, dovedou až k jejímu nevrlému dědečkovi. Ten žije vysoko v horách ve švýcarských Alpách. Heidi zde potkává Petra – pasáka koz, ve kterém najde kamaráda. Rozpustilá holčička zapůsobí jako lék na ztvrdlé srdce horského mrzouta. Ve chvíli, kdy si Heidi její dědeček zamiluje, je holčička doslova unesena svou tetou do velkoměsta, kde má dělat společnost mladičké Kláře ze zámožné rodiny, která je připoutaná na vozík.

Nejnovější zpracování známého románu švýcarské spisovatelky Johanny Spyri nabízí dojemný a kouzelný příběh v překrásné horské přírodě. Kromě úžasných scenérií vás uchvátí i nádherná hudba, která film doslova žene kupředu a dokáže dodat emoce tam, kde nejsou.

Hlavním trumfem je ovšem představitelka Heidi – Anuk Steffenová. Tuhle okatou holku ze Švýcarska, ze které sálá radost, šibalství a osobnost v takové míře, budete milovat od první chvíle!

Heidi může sledovat celá rodina, děti, tatínek i dědeček s babičkou a všichni budou náramně spokojeni! Málo je takových filmů!