Hodnocení: 65 %

Flora & Ulysses

USA / 2021 / 95 min / 65%

Osmiletá holčička Flora zachrání veverku, kterou vysál robotický vysavač. Veverce dá jméno Ulysses a zjistí, že má superschopnosti. Třeba nadlidskou sílu, umí létat, rozumí lidské řeči, umí psát na stroji apod. Jestli měla tyto schopnosti před vysátím je tedy záhada. Flořin tatínek kreslil komiksy, ale nedařilo se mu. Teď pracuje v obchoďáku. Maminka je spisovatelka romancí, a taky má blok v psaní. Tatínek se od nich odstěhoval. Každý hrdina má poslání, je tu, aby splnil svou misi. Pravděpodobně i Ulysses. Tak se nechte překvapit.

Jsou zde odkazy na E.T. mimozemšťana, Star Wars, Vetřelce i Titanic (nejlepší je Vetřelec, klasika). Některé dialogy, třeba ten o mrtvé veverce, či situace jako ta s ochrnutou rukou, jsou úsměvné. Najdeme zde i vážnější chvilky – Flora se musí vypořádat s rozchodem rodičů.

Herečka Flory je sympatická a milá, uvěřitelná a přirozená. Jako jedna z mála dětských hrdinů obstála. Jedná se o příjemný rodinný snímek pro rodiče a jejich menší děti, který netlačí na pilu a nechce být za každou cenu vtipný, až je nakonec trapný. I když je Flora a Ulysses v průměrných filmech, rozdíl mezi ní a třeba Králíčkem Petrem v této kategorii je nemalý. Králíčka jsem tak tak dodíval a podruhé ho už vidět nepotřebuju, kdežto na Floru se klidně podívám znovu. (VOD)