Hodnocení: 10 %

Esa z pralesa

Francie / 2017 / 97 min / 10%

Opět jeden z animáků u kterých si říkáte, že scénář vymýšlely děti z první třídy, které mají rády Kung-fu Pandu, Madagaskar, Dobu ledovou a pro jistotu tam flákly Nema. Vznikla z toho taková šlichta, že by se za ni nemusel stydět ani pejsek s kočičkou.

Zde je představení postav a nástin děje. Tygřice má svůj bojový tým, který tvoří kromě ní ještě dikobraz, lenochod a nosorožec. Tygřice se ujme malého tučňáka, který touží po vzoru nevlastní mámy stát se slavným bojovníkem. Tygřice ale nemá pochopení, proto malý tučňák odchází do světa a zakládá svou vlastní partičku – Esa z pralesa. Tu tvoří orangutan, netopýrka, něco jako myš, dvě žáby. Malý tučňák ještě adoptuje rybku, ne málo podobnou té z Hledá se Nemo, kterou neustále nosí s sebou v miniakvárku. Obě party pak musí společnými silami bojovat proti koale, která chce zničit výbušninami celý prales. Jednou se jí to totiž už povedlo, a protože má asi stále kompulzivní potřebu něco vyhazovat do povětří, chce tak učinit i podruhé.

Nemá cenu se tady vypisovat o chabé animaci, o imbecilním ději, o absolutní absenci humoru… Prostě se tomuto pralesu, kde řádí šílený koala a Esa vyhněte obloukem.