Hodnocení: 50 %

Dům kouzel

Belgie, Velká Británie, Francie / 2013 / 85 min / 50%

Opuštěný kocourek Hrom se jednoho deštivého dne ukryje v tajuplném domě starého kouzelníka. Zde se setkává s celou řadou záhadných vynálezů, kterým dobrosrdečný kouzelník vdechl život. Ale ne každý je nadšený příchodem nečekaného hosta. Králík Jack spolu s myškou Maggie udělají všechno pro to, aby kocourka vyhnali. Situace se ještě zhorší, když kouzelník skončí v nemocnici a jeho chamtivý synovec využije šanci, aby dům prodal. Kocourek se nevzdává a rozhodne se spolu s novými kamarády společný kouzelný dům zachránit.

Belgický animovaný film cílí na nejmenší diváky. Děj je jednoduchý a přímočarý, postavy mají jasně dané charaktery a všechno se děje realisticky (kocourek se dostane do domu až na druhý pokus a stejně se na dalšího dne opět ocitne na ulici…). To filmu budiž přičteno k dobru! První polovina plyne až příliš pomalu a nezáživně. V půlce filmu jakoby se filmaři rozhodli všechno dohnat a řítí se na nás jedna akce za druhou. Přichází na řadu strašení, střílení, demolice.

Hudba ve filmu na některých místech ruší a je hloupě vybraná. Dům kouzel je po všech stránkách průměrné dílo, které vám dlouho v paměti neuvázne.