Hodnocení: 10 %

Dolittle

USA / 2020 / 102 min / 10%

Doktor Dolittle žije v ústraní obklopený milovanými zvířaty. Jeho poklidný život naruší mládenec, který potřebuje zachránit postřelenou veverku a navíc se chce stát jeho učedníkem. Ve stejnou chvíli je doktor Dolittle povolán k na smrt nemocné královně. Protože ji může uzdravit pouze ovoce z rajského stromu, vyplouvá na dobrodružnou plavbu do neznáma se svými zvířecími přáteli, aby ovoce přivezl.

Je až neuvěřitelné, jak se film s mnoha hvězdami (Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Emma Thompson, Tom Holland, Ralph Fiennes, Selena Gomez,…), neomezeným rozpočtem, dokonalými triky a filmaři profesionály nepovedl. Tvůrci si asi mysleli, že kopa digitálních zvířátek bude stačit. Herci nemají co hrát. Pokud scénář Downeymu dovoluje pouze ukázat efektní nasazení klobouku, je něco špatně. Jeho předvádění zvířecí řeči bylo za hranicí trapnosti. A Downey, hrající si na Jacka Sparrowa, je trapnost sama. Ale litovat ho nebudu, protože věděl, do čeho jde, a sám je u filmu uveden jako výkonný producent.

Žádná památná hláška, žádný pořádný gag, žádná pamětihodná scéna, prostě nic. Bylo to mnohem horší než verze s Eddiem Murphym, a to je co říct. Nová verze Dolittla vyniká svou nudností a nevtipnými vtipy (pórek, jízda na pštrosovi, cucání brčkem). Ve chvíli, kdy se na scéně zcela nesmyslně jako z nějakého jiného filmu objevil drak, na mě přišly mrákoty. A to jsem ještě netušil, že mu bude o chvíli později Dollitle vytahovat ze zadku tuny harampádí včetně dud! Čtete správně. Ze zadku. Dud. A to byl poslední hřebík do rakve, do které jsem si preventivně v půlce filmu lehl.