Hodnocení: 60 %

Doba ledová: Mamutí drcnutí

USA / 2016 / 94 min / 60%

Po hrozivé oblevě ve druhém pokračování, přišli ve trojce neméně hroziví dinosauři, po nich v díle číslo čtyři praskala země, která se dělila na jednotlivé kontinenty. No, a když jsem si před čtyřmi lety dělal legraci, že se za x let dočkáme Doby ledové 23: Výpravy na Mars, netušil jsem, že to bude už tak brzy v pokračování pátém.

Doba ledová má jeden hlavní cíl – pobavit, rozesmát. Od Doby ledové nemůžeme prostě chtít, aby šla do hloubky různých problémů, jak to bývá u Pixarovek. Ona zábava v posledním dílu je bezuzdná. Všechny gagy dřív obstarávala krysoveverka, pak se přidal Sid, pak vačičáci, pak pirátský Buck, pak bábi. V nejnovějším pokračování pak všichni dohromady. Humor je roztříštěný, ale dětem je to asi jedno. Hlavně, že tam někdo každou minutu bláznivě křepčí.

Vadila mi zápletka s ufem a zbytečné byly magické schopnosti krystalů. Je skoro zázrak, že při tolika postavách se podařilo tvůrcům udržet příběh po hromadě. Netušil jsem, že to řeknu, ale s přimhouřeným okem lze Dobu ledovou stále brát jako slušný průměr.