Hodnocení: 1 %

Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem

USA / 2022 / 82 min / 1 %

Náš žebříček zakončíme tím nejnudnějším a nejzbytečnějším filmem pro děti v roce 2022. Je jím překvapivě Doba ledová, tuším, že díl šestý.

Hlavními postavami jsou tentokrát vačičáci Cresh a Eddie, kteří se rozhodnou opustit rodinu, tedy mamuta Mannyho, mamutici Eli, lenochoda Sida, tygra Diega, a vydávají se vstříc dobrodružství, aby se postavili na své nohy. Náhodou se propadnou do známého Ztraceného světa, kde se setkávají se starým kamarádem Buckym. Ten právě bojuje proti zlým raptorům.

Nová doba ledová nepřináší ani záblesk nového prvku, nápadu, vše je pouze recyklace: hrdinů, děje, míst… Dialogy jsou trapné a nevtipné („Byli jsme super tým, když jsme se shodli, což se nikdy nestalo.“ „Náš ztracený svět bude ztracený.  Ztracený ztracený svět.“) A animace se vrátila o dvacet let zpět. Asi to chlapi od Disneyho dělali na home office. Samozřejmě jenom kvůli penězům. (Ve skutečnosti Blue Sky Studios, které dalo vzniknout Době ledové, zaniklo, práva koupil Disney a tento díl produkovalo nějaké kanadské studio…)

Nemůžete usnout? Berete prášky na spaní? Nemusíte! Stačí deset minut Doby ledové a jste v limbu jedna dvě. Buďte rádi, že byl covid a nešli jste na to do kina a dávali to jen na netu. Nadávali byste ještě teď.