Hodnocení: 55 %

Deník malého poseroutky

USA / 2021 / 57 min / 55%

Diary of a Wimpy Kid neboli Deník malého poseroutky je americká série knih pro děti, které píše a ilustruje Jeff Kinney. Zatím vyšlo 16 dílů plus nějaké další, které doplňují universum malého poseroutky. Stejně jako v knihách je i ve filmu použit model toho, že hlavní hrdina Greg Heffley se vám svěřuje se svými problémy ve škole a v rodině. Greg má dva bratry: staršího Rodricka, který hraje v kapele Wíbuschná plýna, a mladšího Mannyho. Oba bratři jej neustále otravují. Důležitou postavou, především v tomto filmu, je Gregův kamarád Rowley Jefferson.

Ze začátku se film neskutečně vleče a nudí vás, příkladem budiž dokolečka se opakující hra s ragbyovým míčem. Slovní humor se ve filmu nějak vytratil a situační se blíží nule. To se ovšem změní ve chvíli, kdy si Rowley zlomí ruku, díky čemuž si získá pozornost všech dívek na škole, dobře, tak z ročníku, s ochranitelskými sklony. Nechybí kreslení komiksu do školního časopisu a s tím související konflikt mezi ústřední kamarádskou dvojicí. A od té chvíle nabere film konečně spád. Převlek za nindžu a rytíře s nafukovacím jednorožcem na Halloween má potenciál. Nechybí historka se sýrem.

Animace se mi líbila, ale nekombinoval bych ji s jednoduchou, tužkou kreslenou do deníku. Chápu, že tvůrci chtěli vzdát hold originálu. Vizáž Mannyho je fakt legrační! Kniha je pochopitelně mnohem lepší, ale chápu, že pro fanoušky Malého poseroutky je tento animák téměř povinností. (VOD)