Hodnocení: 75 %

Croodsovi: Nový věk

USA / 2020 / 95 min / 75%

Croodsovi opustili svou jeskyni a zjistili, že svět může být báječným místem k životu. Po dlouhé cestě konečně najdou místo, které by mohlo být jejich novým domovem. Jenže zde žije jiná rodina – Lepšíkovi. Jejich příjmení leccos napovídá. Budou žít pospolu nebo se Croodsovi vydají o dům dál?

První asi tři minuty nahlížíme na první díl Croodsových očima Boye, což je velmi nápadité, a taky se během těch tří minut přehledně dovíme, co se vlastně stalo a s kým máme tu čest. Tři minuty za námi a před námi je vlastně celý film. Dějově bohužel nenabízí vůbec nic podstatného ani ohromujícího či převratného. Jen krizi v rodině. Ale o to víc hlášek a atrakcí a desítky nápadů (Iščin deník plný zamilovaných srdíček, jak Iška s Boyem místo svého polibku políbí taťku, spící Babi s otevřenýma očima, Luna a Iška jako holčičí kamarádky, Thunk co používá okno jako televizi, Luna a její včelí bodnutí, suchozemští žraloci…). Jak říkám, těch nápadů jsou stovky, v tom mimochodem byla síla i předchozího dílu. Všechny krize vyvrcholí u večeře, všichni kostlivci ze skříní jsou vytaženi… Finále s burákovým prstem je monumentální!

Pokračování Croodsových je jeden z nejlepších filmů roku 2020, respektive 2021. Nejde o animák, na který budete do smrti vzpomínat, ale jeho shlédnutí nebudete považovat za ztrátu času. (KINO)