Hodnocení: 70 %

Cesta za králem trollů

Norsko, Česko, Irsko / 2017 / 104 min / 70%

Hlavním hrdinou je Espen, otloukánek a nejmladší ze tří synů chudého farmáře. Při jedné procházce lesem natrefí na krásnou dívku na koni. Je to princezna Kristin, která je právě na útěku ze svého rodného hradu. Nechce si totiž vzít namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec. V jejich zemi ovšem koluje legenda, že když se princezna nevdá do svých osmnáctých narozenin, unese ji Král trollů a bude mu muset po zbytek života sloužit.

Pohádka Cesta za králem trollů nabízí krásné záběry, dobrá polovina filmu se točila v České republice. Člověku je až skoro líto, že nejde o naši pohádku. Příběh totiž není nijak složitý, nechybí humor, napětí a kouzelná atmosféra. Film si vystačí s jednoduchými triky (až na trolla) a vy si akorát řeknete, že to jde, když se chce, tak proč u nás pořádná pohádka vznikne jednou za deset let!?

Jestli někoho z vás, podobně jako mě, napadlo, že se nakonec ukáže, že Král trollů je vlastně dobrák od kosti, tak se šeredně pletete. Král trollů je zlý a ukrutný a s nikým a ničím se nemazlí. Stejně tak v pohádce straší zlé čarodějnice. Proto vy nejmenší raději zůstaňte doma. A vy ostatní na ni určitě vyrazte do kina.