Hodnocení: 1 %

Čarovný les

USA / 2014 / 125 min / 1%

O Čarovném lese se v našem žebříčku zmiňujeme proto, že by se někdo mohl mylně domnívat, že jde o pohádku pro děti, či že musí jít o dobrý film, když tam hraje Johnny Depp, Emily Blunt či Meryl Streep. Ani jedno neplatí!

Podobně jako pohádka Tři bratři Jana a Zdeňka Svěrákových, kombinuje filmový muzikál Čarovný les několik pohádek dohromady. Konkrétně Popelku, Červenou Karkulku, Jacka a fazolový stonek a Lociku. Všechny příběhy spojuje dohromady pekař se svou ženou, kteří v čarovném lese shání ingredience do zázračného lektvaru. Ten má jak navrátit krásu zlé čarodějnici, tak způsobit, že pekař s pekařkou budou mít děti.

Odkud začít, když je na něm úplně všechno špatně… Tak třeba písničkami, když jde o muzikál. Všechny splývají do jedné monotónní melodie bez nápadu, jako kolovrátek. Postavy se v lese neustále náhodně střetávají, až je to směšné. Pořád freneticky poskakují, pobíhají sem a tam, bezradně tancují. Máte chuť jim dát tabletku na uklidněnou. Pokud vydržíte hledět do tmy a stereotypních kulis lesa po dobu dvou hodin a neusnete, tak jste hrdinové.

Film, stejně jako slavná divadelní předloha, servíruje pohádky v rádoby nekonvenčním pojetí: Zjistíme, že princ je proutník, dočkáme se nevěry pekařovy ženy, nesmyslných smrtí některých ústředních hrdinů a podobně. Každých pět minut si budete říkat: co to bylo? O tomto filmu nemá vážně cenu ani mluvit. Natožpak ho vidět! Je to katastrofa.

PS: Johnny Depp je na plátně rovných 180 sekund!