Hodnocení: 80 %

Bella a Sebastián

Francie / 2013 / 95 min / 80%

Hlavním hrdinou je malý kluk Sebastián, který žije v horách u svého adoptivního dědečka. Jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed zasněžených Alp spolu zažívají nejedno dobrodružství. Bella a Sebastián tentokrát pomáhají Židům prchajícím přes hory před nacisty do Švýcarska.

Bella a Sebastián je smutný a krásný film zároveň. Není v něm místo pro legraci, ale pohladí vás po duši. Bez krve a koncentračních táborů seznámí děti s tím, že existovalo něco jako 2. světová válka. A že existují i jiné filmy než Madagaskar nebo Doba ledová. Hudba, režie, kamera a herecké výkony, především malého chlapce, jsou excelentní.

Je to jeden z hrstky filmů v uplynulém roce, na který by se se stejným zaujetím dívali děda s babičkou a jejich vnučka nebo vnuk společně! Věřte mi, že Tučňáci nebo LEGO® příběh vám tento společný rodinný zážitek těžko přinesou.

PS: Pokud je vám znám stejnojmenný televizní seriál ze šedesátých let, tak vězte, že ten samý chlapec, který hrál tehdy Sebastiána, hraje v novém filmu dědečka! Moc milé překvapení.