Hodnocení: 60 %

Bella a Sebastián 3 – Přátelé navždy

Francie / 2017 / 91 min / 60%

Na scéně se objeví bývalý vlastník Belly, který ji chce kvůli penězům zpět. I s třemi mláďaty, která se Belle narodila. Sebastian se rozhodne, že ji před mužem, který vypadá i jedná jako nějaký pekelník, za každou cenu ochrání.

Herecké výkony, kamera a úchvatná scenérie savojských Alp činí z toho filmu opět hezkou podívanou. Zápletka je jednoduchá a srozumitelná i menším dětem. To, jak si Sebastian staví úkryt v horách, myslím chce udělat každé dítě. A i dospělé příběh neurazí!

Dostávám se ale k záporům. Lásku Angéliny a Sebastianova otce šlo určitě udělat lépe. Kromě peněz a využití Félixe Bossueta, dokud je ještě malý a roztomilý, mě nenapadá důvod, proč vzniklo třetí pokračování. Nicméně dopadlo podstatně lépe než překombinovaný a za vlasy přitažený druhý díl Dobrodružství pokračuje, natočený před třemi lety. Film navíc končí neslaně nemastně, jakoby si tvůrci nechali pootevřené vrátka pro čtvrté a další pokračování (odehrávající se v Kanadě a klidně s jiným hercem v hlavní roli). Bojím se, že se ho brzy dočkáme…