Hodnocení: 20 %

Barbie Rock’n Royals

USA / 2015 / 84 min / 20%

Muzikálová pohádka pracuje s oblíbeným motivem záměny. Křehká princezna Courtney původně mířila na letní tábor princezen. Místo toho se ocitla na kempu pro rockery. „Drsná“ zpěvačka Erika se díky nedochvilnosti dostává… tušíte správně… mezi princezny. Obě dívky postupně „objevují“ dosud nepoznané světy. Vše vrcholí hudebním finále, které rozhodne o osudech všech účinkujících.

Čekal bych, že se tvůrci pokusí ukázat, že panenka barbie není symbolem hloupé blondýny, která nemyslí na nic jiného než na parádu. Nepokusili. Stvořili oslavný film na barbie se všemi atributy. Pro představu uveďme jeden příklad za všechny. Princezny tráví prázdniny v kempu pro urozené a jedna z hodin podle rozvrhu je hřebelcování jednorožců! Ne, ještě jeden: I ti řidiči limuzín jsou krásní a milí patrně šestnáctiletí mladíci (jinak by neměli řidičák, je to v USA).

Film bohužel předkládá nejmenším holčičkám tu „nejrůžovější“ červenou knihovnu řešící problémy dospělých či dospívajících! Podporuje také holčičky v parádění, malování, lakování…  Na těch věcech není samozřejmě nic špatného, ale jen na to upozorňuji. Myslím si, že tento film splňuje všechny podmínky pro to, abychom ho mohli nazvat kýčem.

Do samotného příběhu/děje se navážet nehodlám, protože je stejně kvalitní jako stovky dalších filmů, které nabízí naše televize. Nejenom pro děti! Zavřete oči a libovolně bodněte prstem do televizního programu. Míra infantility je skoro neúnosná. Animace televizně-všednodenně-dopolední. Být šestiletá holčička a milovnice barbie panenek, tak samozřejmě film figuruje někde u Malého prince. Ale musíme být objektivní.

PS: Účes Eriky Juno s rozpuštěnými vlasy je naprosto úžasný! Bez ironie!