Hodnocení: 70 %

Až na Severní pól

Francie / 2015 / 81 min / 70%

Hrdinkou je, jak jsme si v poslední době zvykli, odvážná dívka, patnáctiletá Saša, dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Truchlí nad osudem svého dědečka, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice. Saše její rodiče začali sjednávat svatbu a tak uprchne z domova a je rozhodnutá vydat se po stopách svého dědečka.

Ve francouzském animovaném filmu Až na Severní pól se nedočkáte šílené akce (žádní Piráti z Karibiku), nedočkáte se vypiglovaných pixarovských obrázků – animace je opět velmi jednoduchá (čti televizní), ale profesionální (čti nebarbioidní), nečekejte ani potřeštěné vtípky (a la krysoveverka). Tak už víte, co ve filmu nenajdete.

A na co se můžete těšit? Na nevšední dobrodružství statečné dívky, která se dokázala postavit společnosti, která dokázala obměkčit tvrdá srdce, která se postavila konvencím své doby – nabízí tedy v rámci příběhu reálné a uvěřitelné drama. Silný příběh, který až na několik momentů v závěru plyne pozvolna, nekončí zrovna happyendem. Film klidně pro celou rodinu.