Hodnocení: 75 %

Až já budu královna

Československo / 1984 / 40 min / 75 %

Vyhlášená pekařka Pepička se chudák zamiluje do prince Luciána. Proč chudák? Protože princ je rozmazlený, namyšlený a vychytralý spratek. No, uvidíme, jestli šaty z marcipánu budou stačit k dosažení vytouženého sňatku.

Veronika Žilková je vážně geniální!!! Podává skvělý, zcela koncentrovaný herecký výkon, i když by mohla přehrávat, seč by to tahle studiovka snesla. Místo toho hraje zamilovanou tak rozkošně, že se to jen tak nevidí. To, jak při korunovaci drží megavařečku, políbí králi ruku, je prostě skvostné!

Hádejte, kdo hraje královnu a krále? Dvorská a Ráž! Opakuju. Dvorská a Ráž! Tedy princezna Maruška a rybář z Byl jednou jeden král. Pecka! („Co myslíš, neměla bych omdlít?“ Ptá se královna svého chotě. „Kde máš zástěru?“ „Asi tady.“ Královna ukazuje do šlichty z těsta.) Netušil jsem, že jednou budou mít syna v podobě Antonína Navrátila. Naďa Konvalinková je roztomilý diblík, ale mohla by přestat šermovat rukama a tlačit na pilu, jinak by byla taky dokonalá. A to se ještě v půlce pohádky objeví Ladislav Pešek! Mimochodem jsme svědky toho, jak práce šlechtí.

Koláč co upekla „královna“ vypadá na jedničku s hvězdičkou a chutná prvotřídně, jako tato pohádka. Byla radost ji sledovat.