Hodnocení: 70 %

Asterix: Sídliště bohů

Francie / 2014 / 85 min / 70%

Caesar vymyslí geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy. Svede prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. V praxi to znamená kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků). Celý komplex velkolepých staveb dostane honosný název – Sídliště Bohů.

Úvodní honička s divočákem je bravurní, nepřehlédnutelný černošský navigátor, který velí skupince otroků, je v originálním znění naprosto úžasný, vystoupení Trubadixe je pak geniálním nápadem hlavně po zvukové stránce a konečně hudba je skvělá!

Na komiksech o Asterixovi jsem vyrostl. Jsem fanoušek a mám všechny sešity. Filmový Asterix se Sídlištěm bohů mě nijak neurazil, bylo to milé, ale jak stárnu, nějak mě přestává uspokojovat, že film stojí a padá na jejich kouzelném nápoji, a že na konci dají Římanům do kokosu a to je celé. Ze Sídliště bohů to tedy trčelo hodně. Závidím klukům a holkám, kteří loni poprvé v životě viděli Asterixe. Muselo to pro ně být zjevení…