Hodnocení: 1 %

Angry Birds ve filmu

USA, Finsko / 2016 / 97 min / 1%

Ve filmu Angry Birds na ostrov, kde žijí nelétaví, ale velmi šťastní ptáci, jednoho dne připlouvají záhadná zelená prasata. A jak tušíte, mají něco za lubem.

O duchaplnosti počítačové hry, ve které střílíte ptákem z praku do prasat, si myslím své. Pokud ale na tomto nápadu stojí i film, svědčí to o nulové inteligenci pánů tvůrců, kteří nechápou rozdíl mezi mobilní hrou a filmem, který se musí řídit jistými pravidly. (Ptáci, kteří vybuchují? Ptáci jako dělové koule? Vážně?)

Původně jsem chtěl napsat, že Angry Birds je ptákovina a prasárna, ale zjemním to. Angry Birds je amorální (Buďte naštvaní a zvítězíte! Zelená prasata měla představovat migranty?), plný oplzlostí a nevkusností (vrtící prasečí zadky, čůrající orel).

Hlavní hrdinové musí podstoupit u psychiatra odvykací kůru od hněvu. Toho by potřebovali hlavně tvůrci této slátaniny, a možná ho budou brzo potřebovat vaše děti, které budete krmit podobnými filmovými lahůdkami jako je Angry Birds. Myslím si, že rodiče by se občas měli podívat na filmy, které sledují jejich děti a neměli by se chlácholit tím, že když tam jsou hezky barevní ptáčci, že jim to nemůže uškodit. Agresivních a pitomých filmů pro děti se točí přibližně polovina z roční produkce a těmi pak krmíme své ratolesti. Bohužel, jak jsem byl několikrát svědkem, sami rodiče mají často pokřivený vkus…