Hodnocení: 55 %

Angry Birds ve filmu 2

USA / 2019 / 97 min / 55%

Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při v animovaném komediálním snímku Angry Birds ve filmu 2. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Ruďák, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Žluťasova sestra Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem, jeho asistentkou Courtney a vepřovým sádlem mazaným vynálezcem Garrym. Supertým bývalých zapřisáhlých nepřátel se vydává na misi, jejímž cílem je zachránit domovy ptáků i vepřů.

První Angry Birds byli takové filmové dno, že se už dalo jen odrazit. A to se jakš takš povedlo. Fekálního a nevkusného humoru se nám dostává jen na pár místech a všechno jinak klape, jak se na bláznivou ztřeštěnou komedii sluší. Situace jsou dovedené ad absurdum (přepadení Ruďáka vepřovým komandem v jeho domě; šílená scéna na toaletě). Je nám dokonce předestřen příběh, který má zápletku, prostředek i rozuzlení. Neuvěřitelné!

Osobně bych svému dítěti Angry Birds 2 nepustil (Angry Birds 1 jen přes mou mrtvolu), nevidím v tom žádné obohacení. Ale nechám to na vás.