Hodnocení: 25 %

Ainbo: Hrdinka pralesa

Peru, Nizozemsko / 2020 / 85 min / 25%

Až z dalekého Peru k nám doputoval tento animák o odvážné dívce žijící uprostřed amazonské džungle. Její domov ale ohrožují hamižní těžaři, kteří kácí vzácné stromy, a blíží se k jejich vesnici. Ainbo, společně se dvěma netypickými a v kině neokoukanými zvířaty (tapír a pásovec), se vydává odvrátit blížící se katastrofu.

Detail, když Ainbo spadne ze stromu a nemá v toulci žádný šíp, jelikož se logicky při pádu vysypaly, mě potěšil. I to, že Ainbo není žádná superhrdinka, s lukem netrefí vůbec nic a dopouští se i lidských chyb. Hlouposti jako let na rogalu, že Ainbo jeden z kmene zaváže oči, přičemž ho hrdinka dobře zná a na žádné tajné místo ji nepřivedl, že dívka padá z takových výšek, že i z poloviční by způsobená zranění byla neslučitelná se životem, nechávám stranou.

Ovšem pak přichází poslední třetina filmu a z jakéstakés dobrodružné výpravy pralesem se stává ekologická agitka se strašidelným posedlým těžařem. Osobně si myslím, že ač jde o film relativně hezky namalovaný s roztomilými nevšedními zvířaty, kouzelnou džunglí, sympatickými hrdinkami, je zbytečné ztrácet čas nad další variací na téma zlých lidí, kteří ničí přírodu, a nechat děti dívat na někoho, kdo je posedlý zlým duchem a ovládá černou magii. (KINO)