Hodnocení: 70 %

Špióni v převleku

USA / 2019 / 104 min / 70%

Základní zápletka filmu je okoukaná od dospěláckých filmů jako Minority Report nebo Uprchlík. Tedy, že vina za zločin je svalena přímo na hlavního bezúhonného hrdinu, který musí uprchnout, aby přežil, a najít skutečného viníka, aby se mohl očistit. V tomto případě jde o superšpióna Lance Sterlinga, kterému na útěku pomáhá trošku zmatený mladý vynálezce Walter Beckett. Ten ho pro začátek promění v holuba.

V originálním znění mluví agenta Lance Will Smith a popleteného vědce Tom Holland. A přesně o tom to je. Představte si Muže v černém, Mizery, Hancocka atd., ve kterých Smith hrál. A pak Spider-Mana v Hollandově podání. A tento mix povah, situací a akcí ve Špionech v převleku dostanete. Zdůraznil bych především, že jde o akční jízdu pro odrostlejší publikum (velmi efektní likvidace sedmdesáti členů Jakuzy). Ještě více bych zdůraznil, že diváky čekají mrtví lidé, kopání do rozkroků a nahý zadek velkého padoucha. Tento film má totiž PG-rating, který upozorňuje rodiče, aby zvážili, zda své děti nechají film zhlédnout, jelikož některé scény v těchto filmech jsou pro děti nevhodné.

Abych se přiznal, mně se film líbil, až na některé výše zmiňované věci. Naopak hlášky „hodinky jdou napřed“, „dvojpadák“, „vloupal ses do Kremlu pomocí izolepy a kancelářské sponky, tak se přece do vlastního auta dostaneš“ a k tomu scénky se sérem pravdy, zpomalené záběry v autě a „drobky“ jsou natolik originální a vtipné, že činí z tohoto filmu malé překvapení roku, alespoň pro mě.